Atelier - Schi alpin începători 2015 - Asociaţia Montană Carpaţi

Atelier susţinut de Ciprian Lolu - salvator montan (Serviciul Salvamont Zărneşti), monitor de schi şi ghid montan.

Perioada: 16 - 18 ianuarie 2015

Loc de desfăşurare: Poiana Brasov

Număr maxim de participanţi: 10 persoane

Costuri:
Pentru membrii AMC taxa va fi comunicată în cadrul asociaţiei.
Pentru cei care au participat ca voluntari la acţiuni organizate de AMC, costul este de 100 lei.
Pentru cei care nu sunt membri AMC sau care nu au participat ca voluntari la acţiuni organizate de AMC, costul este de 170 lei.

Aceste sume se achită în contul asociaţiei NUMAI DUPĂ primirea acceptului organizatorilor:

Vă rugăm ca, după achitarea sumei, să trimiteţi o confirmare de plată la adresa
andrei.stancu[AT]carpati[PUNCT]org

Întâlnire: Vineri 16 ianuarie 2015 ora 9.00 în Zărneşti (pentru cei ce aleg cazarea la pensiune în Zărneşti), iar pt cei ce nu se cazează în Zărneşti la ora 10 în Poiana Braşov

Echipament:

• rucsac
  • haine adecvate sezonului (suprapantaloni / pantaloni de schi / pantaloni groşi de fâş, geacă, polar / pulover, haine de schimb pentru cabană, 2 perechi de mănuşi, ciorapi de iarna, căciulă, cagulă / fular)
  • frontală
  • trusă medicală
  • termos

Cazare:

Pensiune în Zărneşti, aprox. 35 lei/ noapte
Se va sta toată ziua pe pârtie, prânzul îl vom servi la pachet sau la un local în zona (fiecare cum preferă).
Distanţa Zărneşti - Poiana Braşov: 22km
Este de preferat deplasarea cu maşini personale, pentru o mai bună mobilitate, altfel va fi destul de greu să fim eficienţi.

Costuri:

Asociaţia Montană Carpaţi asigură numai costul atelierului, urmând ca fiecare participant să îşi asigure pe cont propriu costurile pentru transport, cazare, mâncare/băutură, închirierea echipamentului de schi şi plata instalaţiei de cablu.

Atenţie!

Intenţia de participare este valabilă şi va fi luată în calcul numai după completarea acestui formular:

Formular de înscriere

Toate discuţiile si update-urile se vor posta pe site-ul carpati.org .

Poate participa orice persoană în vârstă de cel puţin 18 ani, care nu suferă de boli grave.

Participarea se face pe proprie răspundere şi este condiţionată şi de acceptul organizatorilor. Aceştia îşi rezervă dreptul de a refuza anumite persoane, în funcţie de activitatea acestora pe portalul carpati.org sau de comportamentul avut pe parcursul altor ture.
Toţi participanţii vor semna, înainte de începerea atelierului, o declaraţie de participare pe proprie răspundere.

Înscrierile se fac până duminica, 11 ianuarie 2015, ora 22:00, iar participanţii vor fi selectaţi de către organizatori pe baza tuturor criteriilor menţionate mai sus.

Coordonator:
Andrei Stancu (andrei.st)