Donează!

De ce să donez?

• pentru un turism montan responsabil și durabil
  • pentru siguranța turiștilor
  • pentru o natură protejată

Cât să donez?

Tu alegi cât donezi. Dar ca să știi, donația ta poate însemna:

20 lei – o cutie de vopsea și diluant
70 lei – o zi de curățenie
150 lei – un stâlp
20 lei/lună – într-un an = o săgeată
33 lei/lună – într-un an = un km de potecă refăcut

Cum donez?

Online în euro

Direct în cont

Nume: Asociaţia Montană Carpaţi
CIF: 23822558

Cont IBAN: RO06 RNCB 0072 1663 8800 0001
Banca: Banca Comercială Română – Sucursala Sector 1 Bucureşti

Alte modalitati prin care ne poți susține:

Companiile care doresc să ne susțină cu sponsorizări sau donații în produse o pot face fără nici un cost.

Compania ta poate redirecţiona 20% din impozitul pe venit/ profit către un ONG (sau mai multe) într-un termen de 6 luni de la depunerea declaraţiei pe profit (conform Ordin 1679/2022).

Astfel, completezi:

• contractul de sponsorizare (pe care îl trimiţi către noi pe email la adresa office@asociatiamontanacarpati.ro sau fizic la adresa  Str. Dornei Nr. 4, Bl. 4, Ap. 4, Focșani Jud. Vrancea 620172 ) şi
  • formularul 177 „Cerere privind redirecţionarea impozitului pe profit/impozitului pe veniturile microîntreprinderilor” (se completează şi se editează cu ajutorul programului de asistenţă, asigurat gratuit de către ANAF),

iar noi o să primim suma înscrisă de tine în formular, din taxele plătite deja de companie.

Când depui documentele (formularul 177 ) nu uita să ne trimiţi ṣi nouă contractul de sponsorizare.

Cum completezi formularul 177?

Iată ce trebuie să completezi:

• La secțiunea II a formularului, „Redirecționarea impozitului pe profit/venit”, bifează căsuța 1: „Sponsorizare către entități persoane juridice fără scop lucrativ”
  • La secțiunea II, „Date de identificare a beneficiarului”, include informațiile de mai jos:

Asociația Montană Carpați

Cod de identificare fiscală: 23822558

Judeţ: Bucureṣti; Sector 3

Localitate: Bucureṣti

Cod poṣtal: 032741

Stradă ṣi număr: Aleea Barajul Sadului, nr 1

Telefon: 0770 722 987

Email: office@asociatiamontanacarpati.ro

Cont bancar (IBAN): RO06 RNCB 0072 1663 8800 0001

Mulțumim!

3,5% pentru Munții Carpați!

Completează formularul 230 pentru Asociația Montană Carpați iar noi vom reface traseele de drumeție cele mai dragi sufletului tău. Doar trimite-l scanat la:

office@asociatiamontanacarpati.ro