Cotizaţie

Cotizaţia lunară a membrilor este de 10 lei. Pentru studenţi, aceasta este de 5 lei (se va transmite un document justificativ).

Membrii asociaţi trebuie să achite cotizaţia pentru întregul an în curs, până la data de 1 martie a fiecărui an.

Voluntarii care au participat la acţiuni ale AMC şi doresc să devină membri nu vor plăti prima lună de cotizaţie.

Un membru înscris în AMC până în luna septembrie a anului în curs achită cotizaţia pentru restul de luni rămase din anul curent. Un membru înscris în AMC după luna septembrie a anului în curs achită cotizaţia atât pentru restul de luni rămase din anul curent cât şi pentru anul următor.

De asemenea, studenţii pot achita cotizaţia redusă pentru întregul an în curs, chiar dacă aceştia îşi încheie studiile în timpul anului curent.

Plata cotizaţiei se face numai prin virament bancar sau prin depunere de numerar în contul Asociaţiei.

La trimiterea sumei, aceasta trebuie declarată explicit ca fiind cotizaţie. Orice sumă suplimentară este considerată donaţie şi trebuie depusă în cont printr-o nouă operaţiune, separat faţă de cotizaţie.

• Nume:         Asociaţia Montană Carpaţi

• CIF:             23822558

• Cont IBAN:   RO33RZBR0000060010391118

• Banca:     Raiffeisen Bank - Agenţia Şincai Bucureşti